Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
istanbul-web-tasarim-sektoru-7q_l

İstanbul web tasarım sektörü, internetin gelişip daha da yaygınlaşması ile beraber kendini sürekli yenileyen ve genişleyen bir iş koludur. Fakat bu iş kolu da bugünlerde tam manası ile doğru şekilde yapılır vaziyette değil. Biz de bu yazımızda Rs Medya ekibi olarak size İstanbul web tasarım sektöründe değişmesi ihtiyaç duyulan 10 şeyi kendimizce anlatmaya çalışacağız.

10- Fiyatlar sabitlenmeli

İstanbul web tasarım fiyatları oldukça büyük değişim göstermekte, eğer sektörde müşteriyi memnun edebilecek politikalar uygulanırsa daha iyi hizmet verilebilir. Aynı işi 1.000 tl’ye de 10.000 tl’ye de yapan firmalar var. Bu derece bir fark sektöre karşı güveni oldukça olumsuz etkiliyor.

9- Müşteriye doğru bilgi verebilen platform yok

Web tasarım, müşteriler için kimi zaman bilinmez bir hal alabiliyor. Bu sebeple İstanbul web tasarım firmasının insafına kalınmış vaziyette, eğer bir firma ise müşteriye doğru bilgileri vererek ufkunu açıyor, fakat kötü niyetli bir firmaya denk gelindi ise müşterinin o noktada parasın alabilmek için her türlü dalavere çevrilebiliyor. Bu sebeple bilgi kirliliğine son vererek, doğru bilgileri veren firmaların sayısının artması son derece önemli.

8- Hosting meselesi çözülmeli

Hosting meselesi art niyetli web tasarım firmaları için tam bir nimet konumunda. İstanbul web tasarım işini yapan pek çok firma müşterilerin yıllık olarak çok fazla bir kar ile hosting yenileme ücreti topluyor. Hiç adil olmayan bu kullanım 100 lira gibi bir standarta bağlanmalı.

7- Hazır siteler özellikle belirtilmeli

Fiyat ve hizmet kalitesini doğrudan etkileyen hazır site kalıpları müşteriye önceden özellikle belirtilmeli. Bu durum belirtilmez ise müşteriye karşı bilgi eksikliği vererek haksız bir rekabet ortamı oluşturulabiliyor.

6- Web tasarım süresi netleştirilmeli

İstanbul web tasarım sektöründe hizmet veren çoğu firma belli bir süre vermeden müşteriye biz tamamlayınca size haber vereceğiz gibi bir sonuç ortaya koyuyor. Bu durum doğrultusunda web sitesinin yapım süreci müşteriye apaçık belirtilmeli

5- Müşterilerin isteklerine başlangıçta sınır konulmalı

Müşterilerin istekleri her zaman artarak devam eder. İstanbul web tasarım sektöründe de bu durum aynen geçerlidir. Müşteriler her daim değişik özellikler eklemek isteyebilir, web tasarım firmaları için bu durum son derece zorlayıcı bir hal alabilir. Bu bağlamda müşterilere başlangıçta sınır konulması ve web sitesinin tüm aşamaları karşılıklı belirlenmelidir.

4- E-ticaret için her türlü durum anlatılmalı

İstanbul web tasarım sektöründe e-ticaret yapımı her daim sorun olmuştur. Çünkü müşteriye doğru şekilde anlatılmayan bu süreç, müşterinin huzursuz olmasına yol açmaktadır. E-ticaret sitesi açmanın tüm şartları müşteriye önceden ayrıntılı biçimde anlatılmalıdır.

3- İletişim kopmamalı

Web tasarım sürecinde müşterinin istekleri son derece önemli. Bu noktada web siteleri tasarlanırken, müşterilerin istekleri göz önünde bulundurularak, sürekli iletişim halinde olunmalı. İstanbul web tasarım sektöründe bu durum biraz eksiklik göstermektedir.

2- Resimler ve içerikler müşteriler tarafından tam olarak iletilmeli

Web sitesi yapımında müşterilerin çoğu maalesef sen yap işte diyerek web tasarımcıya süreci teslim ediyor. Sonrasında ise beğenmediğini söyleyerek suçu web tasarımcıya atıyor. Bu problemin önüne geçmek için resim ve içerikler müşteriler tarafında temin edilmeli.

1- Teknik destek sürekli olmalı

İstanbul web tasarım sektöründe maalesef siteyi yapıp bırakan birçok arkadaş oluyor. Bu sebeple bu durumlar önceden konuşulmalı, web sitesinin ileriki zamanda oluşabilecek bir eksikliğine web tasarım firması çözüm getirmelidir.

İstanbul web tasarım sektöründe değişmesi gereken 10 şeyi anlattığımız yazımızda umarım umduğunuz bilgileri bulabilmişsinizdir. Sizin de bu sektörde değişmesini istediğiniz şeyler varsa buradan yorum olarak bildirebilirsiniz.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-nedir-yu_l

Web Tasarım Nedir?

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000