Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
mobil-uyumlu-web-sitesi-faydalari-lo_l

Mobil uyumlu web sitesi, Günümüz şartların ticari olsun olmasın her kurumun bir web siteye ihtiyacı vardır. Kurumlar web tasarımı yapan firmalara başvurarak kendi istedikleri düzey ve içerikte kurumsal sitelerini yaptırırlar. Günümüzde akıllı cihazların çoğalmasıyla web tasarım sektöründe önemli değişikliklere imza atıldı.

Bu değişikliklerin temel nedeni masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar için hazırlanmış içeriklerin mobil cihazlarda (telefon, tablet) düzgün bir şekilde görüntülenememesi. Görüntülense bile mobil cihazlarda kullanılan Android ve İOS işletim sistemlerine uygulamalar tasarlayan yapımcılar insanların mobil cihazlardaki alışkanlıklarına büyük oranda yön verdi.

Örneğin gözlerimize aşina olmuş web sitelerdeki üst kısımda yer alan menü mobil cihazlar gündeme geldiğinden beri yerini sağ veya sol köşede yer alan üç çizgili menü tuşuna bıraktı. Bunun gibi daha birçok değişikliği sizlere sıralayabiliriz. Kullanıcıların bunlara alışmış olması mobil uyumlu web sitelerin tasarlanmasında büyük rol oynuyor.

Aynı bir uygulama ekranı gibi tasarlanan bu siteler 6-7 inç ekranlarda kullanıma oldukça olumlu etkilerde bulunuyor. Web sitesi yapan firmalar kullanımı bilgisayarlara göre çok daha fazla olan mobil cihazlar için ayrıca web tasarımı yapmayı şiddetle tavsiye ediyorlar.

Mobil Uyumlu Site Ne Kazandıracak?

Belirtmek gerektiğini düşündüğümüz ufak bir konuda mobil site tasarımının web tasarımfiyatlarına az da olsa etkide bulunuyor olması. Asıl konumuza geri dönelim. Günümüzde çoğu insan mobil cihazları tercih ediyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kullanıcıları halen bulunsa da insanlar daha kolay erişim sağladıkları için bilgisayarlardan daha küçük olan mobil cihazlara yöneliyorlar.

Şöyle bir soru soralım sizin markanızın sitesine telefonundan giren bir kişinin zorluk çekmesini ister misiniz? Bu soruya elbette cevabınız hayır olacak. Mobil uyumu olmayan sitelere mobil cihazlardan giriş yapılaması durumunda hiçbir işlem yapamadan geri çıkarsınız. Ekranınızın küçük olması imleci o küçücük sekmelere getiremiyor olmanız sizin suçunuz değil sitenin mobil uyumlu olmamasından kaynaklı.

Kıssadan hisse sitenizin ayrıca mobil uyumlu sürümünü tasarlatarak size mobil cihazlar aracılığıyla ulaşmak isteyen müşterilerde rahatlıkla hizmet verebilirisiniz. Hem kullanıcılar erişim kolaylığından faydalanır bunun yanında sizde mobil cihaz kullanan müşterileri kaybetmemiş olursunuz.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-nedir-yu_l

Web Tasarım Nedir?

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000