Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları, firmaların sunmuş olduğu hazır paketlere göre ya da verilen kalitenin derecesine göre değişiklikler gösterebilir. Eğer web tasarım firmasına özel bir tasarım yaptıracaksanız bu da web tasarım fiyatları nın biraz yükselmesine sebebiyet verebilir. Yapılan tasarım işlemleri dışında öne çıkan iki önemli faktör bulunmaktadır. Bunlar domain seçimi ve hosting seçimidir. Bu seçimleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Peki nedir bunlar?

Hizmet Adı   Hizmet Detayı   Fiyat  
           
Basit Kurumsal Web Tasarım Fiyatı   Firmaya Özel hazırlanan 5 Sayfalık Web Tasarımı   700 TL  
Hazır Kurumsal Web Tasarım Fiyatı   Hazır kurumsal web tasarım paketi fiyatımız   900 TL  
Profesyönel Kurumsal Web Tasarım   Sınırsız Sayfa ve bir çok talep üzerine yapılacaktır   1600 TL  
E-Ticaret Sitesi Fiyatları   Hazır E-Ticaret sitesi paket fiyatı   3000 TL  
Kurumsal Web Mail   Kurumsal firmanıza özel sınırsız kurumsal web mail   300 TL  
Kurumsal SEO Desteği   Aylık SEO Desteği ve Site Kontrolü   600 TL  

Domain Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Domain seçimini doğru yapmanız sizin yapacağınız işi sürekli temsil edecek bir isim olacağından dolayı dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle faaliyet göstermiş olduğunuz alan ne ise onu yansıtabilecek bir isim olmalıdır. Çünkü bu isim sizi ya da firmanızı temsil ederken aynı zamanda yapmış olduğunuz işin ne olduğunu da kullanıcıya açıklayacak bir faktördür. İstediğiniz domain başkası tarafından alınmış olabilir bu da sizin daha ayrıntılı bir araştırma yapmanızı gerektirecektir. Domain aldığınız ve size karşı hizmeti üst seviyede tutan bir firma seçmelisiniz. Örnek verecek olursa, GoDaddy ve İsimtescil gibi firmalar markalamış domain firmalarıdır. Bu firmalar aracılığı ile alacağınız domainin daha önceden başkası tarafından alınıp alınmadığının kontrolünü sağlayıp, siteleri üzerinden ödeme işlemi yaparak domain alım işleminizi pratik ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hosting Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hosting, almış olduğunuz domaini barındıracağınız alana verilen isimdir. Web sitesi için alınacak olan hosting sitenizin hızlı olmasını etkiler ve internet üzerinden gelecek saldırılara karşı da güvenli olmasını belirleyen diğer faktördür. Hosting hizmetini eğer güvenilir bir firmadan temin etmezseniz web sitenizin güvenliği tehlikeye girebilir ya da web sitenize erişimde sürekli hatalar yaşanabilir, bağlantı kopuklukları olabilir. Bu çökmelerin yaşanmasının sebebi de verilen kalitesiz sunucu hizmetleridir. Yaşanacak olan herhangi bir soruna karşı sürekli iletişim halinde olan bir destek bölümünün varlığı da hosting firmasının seçiminde artı bir faktördür. Çünkü sorunlar karşısında web sitenizde verdiğiniz hizmetlerin aksamaması için acil müdahale gerekebilir. Bu da ancak hosting firması ile kısa sürede iletişime geçmeniz ile mümkün olabilecek bir durumdur.