Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
web-tasarimda-dikkat-edilmesi-gereken-5-unsur-zd_l

İnternetin bizi çepeçevre sarmaladığı şu günlerde hepimizin web girişimi oluşturma peşinde koşuyuoruz. Bu girişimlerimiz için olmazsa olmazımız ise kaliteli bir internet sayfasına sahip olmak. Bu süreçte iyi web sayfaları oluşturmak ve tasarımımız ile hedef kitlemizi büyülemek son aşama önemli. İşte bu husustan yola çıkarak bu yazımızda web tasarımda dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan 5 noktayı sizler için derledik. En iyi web tasarım firmaları neye dikkat ediyor, neler yapılması gerekir bu yazımızda azca biraz size bu durumu anlatmaya çalışacağım.

5-Cep telefonlarında düzgün ve anlaşılır şekilde açılması

Mobil bir dünyada yaşamış olduğumız şu günlerde cep telefonlarında kullanıma uygun düzgün bir web sitenizin olması son aşama önemli. Artık kullanıcıların %50’si cep telefonlarından web sitesine giriş yapıyorlar. şundan dolayı yapılabilecek en iyi şey mobil uyumlu yani responsive bir web tasarım yapmanızdır.

4-Yönetim panelli olması

Bir web sitesinin sürekli güncellenmesi ve yenilenmesi hedef kitlenin gözünde oldukça önemlidir. Zira siz de aktif bir kullanıcı olarak web sitenizi sürekli güncelleyebilir. Yazılarınızı düzenleyebilir ve fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bunları yapmanız için ise size ihtiyaç duyulan yönetim panelli bir internet sayfasına haiz olmanızdır. Yönetim panelli bir tasarım ile arzu ettiğiniz değişimleri kendiniz kısa sürede yapabilirsiniz.

3-Seo uyumlu bir şekilde tasarlanması

Google şeklinde arama motorlarında üst sıralarda yer almak web girişimleri için çok önemli bir konudur. çünkü Seo, şu demek oluyor ki arama motoru optimizasyonu bir web sitesinin olmazsa olmaz en lüzumlu uygulamalarından biri olmalıdır. Seo uyumlu olmayan internet sayfaları çölde mont satmaya benzer. Yanlış yerde durduğunuzda hiçbirşey başaramazsınız. Zira web dünyasında başarı için seo uyumlu tasarımlar ile yola çıkmalısınız.

2-Kullanımının sıradan olması

Günümüzde pek çok işveren kendi yapmış olduklarının tüm bunlarnın internet sayfasında yansıtılmasını ister. Fakat gerçek bir olgu bu şekilde işlemez. Kullanımı bayağı olan internet sayfaları daha çok satın alan çeker. Bundan dolayı kullanıcıya önem vermeli en kısa yoldan müşterinin istediği bilgiyi verme yoluna gitmeliyiz.

1-Türk kullanıcıyı anlaması

Bence bu nokta en önemli konu. Bir web sitesinin ne kadar şık ve ne kadar güzel olduğundan çok ne kadar iş aldığı daha önemlidir. Zira Türk kullanıcıları anlayabilen onlar benzer biçimde düşünebilir bir web sitesi bu soruna çözüm bulacaktır. Öncelikle bilinmesi ihtiyaç duyulan Türk kullanıcının girer girmez derhal bir data alması ve etken bir hareket geçmesi eğilimi olduğudur. Doğrusu web sitesine ilk girildiği andan itibaren 3 saniye içinde sitenin ne ile ilgili olduğu ve iletişim bölümü göze çarpmalıdır. Türk kullanıcın bir başka özelliği ise referansların derhal gözükmesi ve kim bunlar yav benzer biçimde sorulara anında cevap vermesidir. Eğer iş alabilen iyi bir web girişiminizin olmasını istiyorsanız Türk kullanıcıyı anlayabilen bir internet sayfası tasarlamalısınız.

Web tasarımda dikkat etmeniz gereken 5 önemli noktaya değindiğimiz yazımızda umarım sizin için faydalı içerikler üretebilmişizdir. Yorumlarınız ile bize soru ve görüşlerinizi iletebilirseniz memnun oluruz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-nedir-yu_l

Web Tasarım Nedir?

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000