Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
wix-mi-wordpress-mi-7g_l

Wix mi WordPress mi sorusunun cevabını bugünlerde herkes merak ediyor, bu yazımızda WordPress site ile Wix siteleri kıyaslayacağız.

WordPress Nedir?

Dünyada çok sayıda sitenin altyapısı WordPresstir açık kaynak kodlu ve kullanımı kolay web tasarımlar yaratmak için tercih edilmektedir. Türkiyedede artık bir çok webmaster ve blog severler WordPress alt yapısını kullanmaktadır. WordPressin bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden bir kaçıda çok fazla tema olması ve çok fazla eklenti olmasıdır hayal ettiğiniz tüm siteleri WordPressle oluşturabilirsiniz. En büyük artısı ise SEO desteğinin mükemmel seviyede olmasıdır SEO konusunda en iyi altyapıya sahip sistem WordPresstir.

WordPressin İyi Ve Kötü Yönleri

 • Kurulumunun kolay olması, dakikalar içerisinde Hostinginize kurulum yapabilirsiniz.
 • Çok fazla eklenti olması, WordPress eklenti mağazasında bulunan binlerce eklenti sayesinde bir çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Temaların çok olması, WordPress için yapışmış neredeyse milyonlarca tema bulunmaktadır tüm ihtiyaçlara göre temalar edinip istediğiniz siteyi oluşturabilirsiniz.
 • Güncellik olması, Sürekli gelen güncellemeler sayesinde kodlamalar, performans ve kullanım kolaylığı sağlanabiliyor.
 • Bir çok hizmeti barındırması, WordPress ile sadece blog değil istediğiniz her türde site açabilirsiniz, Mesela e-ticaret sitesinden, yemek tarifleri sitesine; haber sitesinden, müzik sitesine kadar tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.
 • Bu kadar güzelliğin yanında birde WordPressin kötü yanından bahsedelim, Güvenlik açığı WordPressin neredeyse bir çok güncellemesi güvenlik açıklarını kapatmak içindir güvenlik açığının bulunması sebebiyle bir dezavantaj diyebiliriz.

Wix Nedir?

Wix.com ücretsiz ve ücretli olarak servis sağlamaktadır, kod bilgisi olmayan tüm bireylerin kolaylıkla sürükle bırak şeklinde sitelerini tasarlayabileceği çok kolay kullanımı olan bir platformdur. Güncel ve şık tasarımları ile bir çok kurumsal web tasarım yada isteğe özel web tasarım yapabilirsiniz.

Wix.com İyi Ve Kötü Yönleri

 • Wix’in görselliği çok güzel, kolay bir şekilde hayal ettiğiniz tasarımı seçip sürükle bırak şeklinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.
 • Çok profesyonel bir altyapısı var hızlı çalışıyor ve çok temiz bir kodlamaya sahip bu kadar kolaylığa ramen.
 • Kullanıcıya çok güzel hitap ediyor, yönetim paneli çok basit tek hamle ile bir çok ayarı kolaylıkla düzenleyebiliyorsunuz.
 • Kötü yönlendinden bahsedecek olursak öncelikle Wix ücretli bir platformdur aylık yada senelik şekilde ödeme yapıyorsunuz.
 • Wix ile yapmış olduğunuz site Flash şeklindedir buda Google SEO desteği açısından büyük bir dezavantajdır.
 • Mobil uyum konusunda sürükle bırak sistem olduğu için tam performanslı responsive hale gelmemektedir.

Wix mi WordPress mi Özetlemek gerekirse kod bilgisi olmayan insanların Wix.com kullanarak istedikleri tarzda siteyi yaratabileceklerini fakat bunun için aylık yada senelik ücret ödemeleri gerektiğini söyleyebiliriz ama Wix.com ile yapılan siteden SEO açısından çok fazla bir beklenti olmaması gerekir.

Bir miktar kod bilgisi olan kişilere ve blog kuracak kişilere kesinlikle WordPress önermekteyim hem SEO açısından hem kullanışlı olmasından dolayı WordPress bence vazgeçilmez bir sistemdir.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-nedir-yu_l

Web Tasarım Nedir?

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000