Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
web-tasarim-nedir-yu_l

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu insanların çoğu bu işlerin nasıl yapılacağını bilmediği için adım atmaya çekinmektedirler. Web site açmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey bir hosting ve domain satın alınmasıdır. Bu en kolay işlemlerden bir tanesidir. Tabi ki bu konuda da dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur fakat web sitesi için gereken en önemli şey kaliteli bir tasarımdır. Bunun için web tasarımcılardan yardım alınmalıdır. Çoğu kişi nasıl web tasarımın ne olduğunu bilmemektedir.

Peki, web tasarım nedir? Web tasarım, bir web sitesinin başarılı olması için gereken en önemli noktadır. Kalite bir tasarıma sahip web siteleri çok daha başarılı olmaktadır. Kalitesiz ve basit tasarımlara sahip web sitelerinin ziyaretçi çekmesi mümkün değildir. Günümüzde çok farklı ve dikkat çekici web site tasarımları vardır. Bu yüzden kötü tasarıma sahip bir site için uğraşmak zaman kaybına yol açmaktan başka bir işe yaramaktadır. Web tasarım profesyonel tasarımcılar tarafından yapılmalıdır. Bu işi tam anlamıyla bilmeyen kişilerin yaptığı tasarımların çoğu kopya kategorisine girmektedir. Daha önce yapılmış bir tasarımın yeniden uyarlanması web sitesinin başarısız olmasına neden olacaktır. Bu yüzden güvenilirliğinden emin olunan bir tasarımcı ile çalışılmalıdır.

Web tasarım yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Web tasarım yaparken kullanılan birçok unsur vardır. Fontlar, görseller, renkler bunlardan sadece birkaçıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta müşterinin isteğidir. Özellikle kurumsal bir web sitesi tasarımı yapılırken markanın kurumsal renkleri kullanılmalı mümkünse kurumsal kimlikte kullanılan font ailesi kullanılmalıdır. Sitenin ve markanın uyum içerisinde olması en önemli noktalardan biridir. Kişisel bir web sitesi tasarımı yapılacak ise gene müşterinin istekleri doğrultusunda kaliteli ve özgün bir tasarım yapılmalıdır.

Web tasarımın önemi

Web tasarım başarılı bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Kötü ve kopya bir tasarım ile oluşturulmuş web siteleri için ne kadar para harcanırsa harcansın boşa gidecektir. Ziyaretçi kitlesi bir web sitesi için en önemli şeydir. Ziyaretçi sitede aradığını kolaylıkla bulabilmelidir. Bunun için sade ve saydam bir site tasarımı yapılmalıdır.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

kurumsal-web-tasarim-q5_l

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, Web tasarım paketlerinde en çok tercih edilen ürünümüzdür. İnsanların internet...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000