Preloader Image

Yükleniyor..

Nef İnistanbul Sitesi B3 272 - Zeytinburnu/İstanbul
info@rsmedya.net0538 035 40 00
web-tasarim-firmalari-secmek-q1_l

Günümüzde internet akıl almaz bir biçimde büyüyor ve genişliyor. Bu doğrultuda da web tasarım yapmış oldurmak istiyorum diyebilen müşteriler daha da fazlalaşmakta buna paralel olarak da web tasarım firmaları gittikçe çoğalmakta veya genişlemektedirler. İşte hepimiz de bu noktalara gore, web tasarım firmaları ile anlaşmadan önce müşterilerin bilmesi gerekenleri bu yazımızda toplamaya çalıştık. Siz de eğer bir alan kişi iseniz bu yazımızı okuduktan sonra web tasarım sektörünü daha iyi analiz edebilir veya web tasarım firmaları içerisinden biriyseniz de müşterilerinize iyi mi yaklaşmanız gerektiği ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

10-Web tasarım firmaları için tasarım en önemli kısım

Web tasarım sektöründeki en önemli kısım isminde de geçtiği üzere tasarımdır. Tasarım kişiye göre değişen zevklere göre şekil alan bir konu olmakla birlikte kaliteli tasarım yapabilmek ve kaliteli tasarımlar içerisinde yer edinebilmekte bir meziyet ister. Milyonlarca web sitesi arasından sizinkini ayıracak olan etmen kesinlikle web sitenizin tasarımıdır.

9-Web tasarım firmaları için ne kadar bir para ayırmalısınız?

İstediğiniz web sitesine sahip olmak ve firmanızın satışlarını, gelirlerini arttırmak için elbette ki bir yatırım yapmaya, para harcamaya ihtiyacınız var. Bu noktada her iş dünyası mensubu gibi siz de daha az para verip, kaliteli bir hizmet alma yoluna gidebilirsiniz. Bu yüzden web tasarım fiyatları incelemesi yapmanız son derece doğaldır. Eğer kaliteli bir e-ticaret girişimi yapmak istiyorsanız web tasarım firmaları için harcamanız gereken rakam 1.000-1.500 lira arası değişirken, normal bir tanıtım web sitesi için 600-1.000 lira arası bir rakam ayırmanız son derece doğru bir tercih olacaktır. Aksi durumlarda daha pahalıya aynı işi yaptırmış olacak veya bunun tam tersini baz alırsak eksik bir işe az bir para vermiş olacaksınız. Bu yüzden e-ticaret için 1.000-1.500 lira arası, normal bir web sitesi için 600-1.000 lira arası bir rakam sizin için ideal olacaktır.

8-Web sitemin yapımı ne kadar sürer?

Web sitesi yapımı elbette ki sitenin içeriğine ve istenilen özelliklere göre değişecektir. Fakat ortalama bir web sitesinin yapımının 5-6 arası süreceğini bilmeniz gerekir. Eğer bu süreden kısa sürede hazırlanan bir web sitesi olmuş olursa, web tasarım firmaları için şablon ve hazır site kullanmış denebilir. Gereken emeğin verilmediği dahi belirtilebilir. Uzun sürmesi halinde ise web tasarım firması için işi biraz askıya almış ciddiye almamış denmesi son derece olasıdır. Bu yüzden iyi bir web sitesinin yapım süresi yaklaşık olarak 5-6 arası değişmelidir.

7-Hedef kitleye göre tasarım

Tasarımın oldukça önemli bir mevzu olduğunu daha önceki maddelerimizde belirtmiştik. İşte buna paralel olarak oluşturduğumuz bu madde de size hedef kitleye göre tasarımın yapılması gerektiğini anlatacağız. Hedef kitleye göre tasarımdan kastımızı örnekleyerek anlatmamız gerekirse, moda ile ilgili bir web sitesi oluşturduğumuzda daha çok görselli ve kitleyi satın almaya harekete geçirmeye yönelik bir web tasarım yapmamız doğru olacaktır. Fakat bilgi içerebilecek bir blog sitesi tasarlamak istersek, daha çok yazılı ve videolu bir tasarıma ihtiyaç duyacağımız kesindir. Bu yüzden ne tür bir kitleye hitap ettiğimizi önceden belirlemeli, o kitlenin beklentilerine göre web tasarım firmaları ile tasarım noktasında buluşmalıyız.

6-Yönetim panelli bir siteye sahip olmalıyız

Yönetim panelli bir web sitesine sahip olmak günümüzde oldukça büyük öneme sahip. Sitemizi sürekli güncellememiz ve sürekli yeni ürünlerimizi, içeriğimizi eklememiz gerektiğini düşünürsek, yönetim panelli bir web sitesine sahip olmamız bizim için son derece önemli olacaktır. Web tasarım firmaları ile anlaşırken yönetim panelli bir web sitesi yapıp yapamayacakları konusunda mutlaka anlaşmaya varmalıyız.

5-Mobil uyumlu bir web sitemiz olmalı

Günümüzde cep telefonları hayatımızın her alanında aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu yüzden web sitemize cep telefonlarından giren kullanıcılar için mobil uyumlu bir tasarım yapmamız son derece doğru bir hareket olacaktır. Eğer mobil uyumlu bir tasarım yaptırmazsak yeni dünyaya ayak uyduramayabilir, çağın gerisinde bir tasarımın sahibi olabiliriz. Bu yüzden web tasarım firmaları ile mobil uyumlu bir tasarım yapıp yapamayacakları konusunda mutlak bir anlaşmaya varmalıyız.

4-Seo uyumlu bir web siteniz olursa Google’da çıkarsınız

Seo, Google gibi arama motorlarında sizin anahtar kelimelerinizde üst sıralarda çıkmanız anlamına gelir. Seo yapan firmalar veya web sitesi Seo’ya uygun olan firmalar internet üzerinden büyük paralar kazanabilmektedirler. Bu yüzden siz de web tasarım firmaları ile anlaşma noktasına web sitenizin ne kadar Seo uyumlu olabileceğini mutlaka sorgulamalısınız.

3-Kaliteli çalışanları olan büyük web tasarım firmaları ile görüşün

Web tasarım firmaları içerisinde bu işi evinde yürüten ufak çapta firmalarda mevcut. Eğer siz işinizi büyük bir şekilde geliştirmek istiyor ve büyük hedefler peşinde koşuyorsanız, bu tür web tasarım firmaları ile çalışmak sizin lehinize sonuçlar doğurmayacaktır. Bu sebeple kaliteli çalışanları olan web tasarım firmaları ile işinizi yürütmeyi amaçlamalısınız.

2-Web siteniz hızlı olmalı

Web siteniz kullanıcıların kolayca gezinebileceği, sürat ile sayfalar arası geçiş yapabileceği bir platform olmalı. Eğer web siteniz hızlı olursa, müşterileriniz sitenizde daha uzun süre kalabilecek, sizden hizmet veya ürün alma ihtimali artacaktır.

1-Kullanıcı deneyimine önem vermelisiniz

Kullanıcı deneyimi konusu web tasarım firmaları ile üzerinde uzun süre konuşabileceğiniz bir mevzu olmalı. Kullanıcı deneyimi kavramı deyince kastımız, müşterilerin ihtiyacı olan herşeye kolayca ulaşabilmesi ve anında harekete geçebilmesidir. Örneğin bir tesisatçı iseniz web sitenize giren kullanıcının hemen telefon numaranıza ulaşması veya bir çorap firması iseniz web sitenize giren potansiyel alıcının ürünü hemen satın alabilmesidir. Bu sebeple kullanıcı deneyimi kavramı internet dünyası için son derece önemlidir.

mobil-uygulama-yapan-firmalar-xl_l

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmalar günümüzde büyük ölçüde talep görmektedir, mobil cihazların hayatımıza girmiş olması...

web-tasarim-nedir-yu_l

Web Tasarım Nedir?

Çoğu kişi kendine veya işletmesine ait bir web sitesi açmak istemektedir. Fakat bu...

web-tasarim-paketi-hr_l

Web Tasarım Paketi

Web tasarım yaptırmak web sitesi açmanın en önemli aşamalarından biridir. Bunun için tek...

0538 035 4000
Hemen İletişim Geçin!
0538 035 4000